Skład podatkowy – istotny element w branży energetycznej

CPIR lider w branży prowadzący skład podatkowy.
11 września 2023

Skład podatkowy – istotny element w branży energetycznej

Zarządzanie wyrobami akcyzowymi jest niezmiernie ważne w branży energetycznej i chemicznej. Jednym z kluczowych elementów w tym zakresie jest skład podatkowy, który pozwala przechowywać towary objęte akcyzą w odpowiednich warunkach, zgodnie z przepisami prawa. Jednym z podmiotów, który od lat specjalizuje się w tej dziedzinie, jest Firma Centrum Paliw i Rozpuszczalników Sp. z o.o.

Firma Centrum Paliw i Rozpuszczalników Sp. z o.o. posiada uprawnienia składu podatkowego od 2004 r. o numerze akcyzowym PL39100113202. To oznacza, że od blisko dwóch dekad firma gwarantuje swoim klientom profesjonalne usługi w zakresie składowania wyrobów akcyzowych. Przez te lata zdobyła cenne doświadczenie oraz zaufanie wielu przedsiębiorstw w Polsce.

Rodzaj wyrobów akcyzowych, które Centrum Paliw i Rozpuszczalników Sp. z o.o. może przechowywać w ramach otrzymanego zezwolenia, to:

  1. Oleje smarowe, pozostałe oleje 2710 1971,
  2. Oleje smarowe o kodzie CN 2710 20 90,
  3. Preparaty smarowe objęte pozycją CN 3403.

Znajomość specyfiki każdego z tych produktów oraz odpowiednie warunki przechowywania gwarantują, że są one trzymane w najlepszych warunkach, co przekłada się na jakość oferowanych przez firmę produktów.

Podsumowując, skład podatkowy to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla przedsiębiorców. Dzięki współpracy z firmami takimi jak Centrum Paliw i Rozpuszczalników Sp. z o.o., można być pewnym, że wyroby akcyzowe są przechowywane w odpowiednich, zgodnych z prawem warunkach.

Komentarze są wyłączone.